top of page
JCZ DAO.jpg

PRZEDSIĘBIORCZA POLSKA
DAO BIZNESU

IDEA CYFROWEJ 
INTEGRACJI 
PRZEDSIĘBIORCÓW
I ROLNIKÓW

ZAPROSZENIE DO POZNANIA I DOŁĄCZENIA DO PRZEDSIĘBIORCZEJ POLSKI DAO BIZNESU

Przedsiębiorcza Polska DAO Biznesu to projekt, którego celem jest cyfrowa integracja przedsiębiorców i rolników w dążeniu do wspólnego udziału w poprawie sytuacji społeczno-gospodarczej kraju. 

"Cyfrowa integracja" oznacza wykorzystanie technologii blockchain oraz koncepcji zdecentralizowanej autonomicznej organizacji (Decentralized Autonomous Organization - DAO). 

WSPÓLNY GŁOS PRZEDSIĘBIORCÓW I ROLNIKÓW

Przedsiębiorcy i rolnicy nie mają swojej realnej reprezentacji w organach państwowych, mimo że sektory te stanowią ponad 50% PKB kraju. Brak wspólnego głosu wpływa negatywnie na funkcjonowanie gospodarki oraz sytuację prawno-podatkową firm i gospodarstw. Pragniemy zmienić tę rzeczywistość poprzez realną, zdecentralizowaną aktywność i współpracę w ramach Przedsiębiorczej Polski DAO Biznesu dla wprowadzenia merytorycznego dialogu z rządem.

Obecność przedsiębiorców i rolników w procesach decyzyjnych i merytoryczny dialog z rządem są niezbędne do zdrowego funkcjonowania państwa.  

POSTULATY PRZEDSIĘBIORCZEJ POLSKI DAO BIZNESU

PROSTE PODATKI I PRZEJRZYSTOŚĆ PRZEPISÓW
 
Wypracowanie czytelnego, jasnego i prostego systemu podatkowego
NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNA
 
Dążenie do zwiększenia dostępu do zrównoważonych i niezależnych źródeł energii dla przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych
DOSTĘP
DO MED
IÓW PUBLICZNYCH
 
Zapewnienie rzetelnej informacji i edukacji dla przedsiębiorców, rolników i społeczeństwa, wolność słowa
INTEGRACJA Z SAMORZĄDAMI LOKALNYMI
Rozwój społeczności przedsiębiorców poprzez współpracę z samorządami lokalnymi, które najlepiej znają sytuację przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych oraz są realnym reprezentantem naszych interesów
Budynek firmy
Cztery płaszczyzny funkcjonowania państwa 01
Przedsiębiorczość
i gospodarka
czyli pracownicy i właściciele firm i gospodarstw.

Wszyscy jesteśmy, jako obywatele, częścią przedsiębiorczości, czyli kluczowego sektora gospodarki. To łącznie 9 milionów podatników generujących wartość PKB na poziomie 1,5 biliona złotych.
Cztery płaszczyzny funkcjonowania państwa 02
Sektory i branże gospodarcze
czyli sfery naszego życia i działania społeczno-gospodarczego.

Sektory (np. medycyna czy rolnictwo) i branże (np. służba zdrowia czy uprawa owoców i warzyw). To uporządkowanie oraz dostosowanie zasad i praw do rzeczywistych potrzeb konkretnych grup.
Cztery płaszczyzny funkcjonowania państwa 03
Uniwersalne wartości
które wyznajemy, np. wolność, sprawiedliwość, prawda, tolerancja,
czy własność.

Te wartości są nałożone na sektory i branże, w których działamy i żyjemy, definiując naszą tożsamość i decydując o sukcesie przedsiębiorczości.
Cztery płaszczyzny funkcjonowania państwa 04
Prywatne poglądy
to ideologiczne sprawy, bez realnego wpływu na kondycję finansową i gospodarczą państwa.

Zabierają wiele czasu i energii w dyskusji społecznej i gospodarczej, będąc głośnym i chwytliwym tematem w polityce. Przedsiębiorczość powinna skupiać się na trzech pierwszych elementach, pozostawiając prywatne, choć chwytliwe poglądy, religię czy życie seksualne poza obszarem dyskusji. 
tlo biznes.jpg
  • LinkedIn
  • Youtube
Masz pytania? Napisz do mnie.

Dziękuję za przesłaną wiadomość!!

© 2023 Jacek Czauderna

bottom of page